Jak uprać wnętrze auta i usunąć z niego zapachy?

Nawet jeśli mamy stary samochód nie znaczy to, że w środku musi być brzydki zapach. Nie trzeba jednak auta perfumować, zamiast tego lepiej będzie je dobrze wyczyścić. Skąd więc bierze się ten zły zapach w samochodach? Najczęściej to roztocza decydują o tym, że pojawia się ten zapach. Gromadzą się w układzie wentylacji czy klimatyzacji, mogą być w filtrze kabinowym, który będzie zatkany.

Kurz, resztki organiczne będziemy wozić tam miesiącami. W ten sposób powietrze w samochodzie będzie miało przykry zapach. Jeśli mamy ograniczony przepływ powietrza nie powinniśmy się dziwić, że ten brzydki zapach zaczyna się pojawiać. W takiej sytuacji najlepsza będzie zmiana filtru. W ten sposób praktycznie od razu poprawimy zapach. Gorzej jednak będzie, jeśli auto jest zawilgocone albo też podtopione.

Woda doprowadza bowiem do takich zniszczeń, że odzyskanie zadowalającego zapachu praktycznie nie jest możliwe. to sytuacja trudna, ale takie auta przed zakupem szybko można rozpoznać. W komisach samochodowych są one wystawiane ze sznurem choinek zapachowych, mają również otwarte szyby. Jeśli będziemy chcieli również oczyścić kanały wentylacyjne trzeba postarać się o długą sondę, która gwarantować będzie odpowiednie odgrzybienie kanałów.

Pranie tapicerki

Przygotowanie wnętrza przed czyszczeniem samochodu

Zawsze samochód musi być bardzo dokładnie oczyszczony, odkurzony. Inaczej płyn czy piana czyszcząca będą się mieszać z pyłem i pojawi się jakby błotko. Po wyschnięciu stworzy to trwałe, trudne do usunięcia plamy. Jeśli mamy zwykły odkurzacz wnętrze trzeba mieć idealnie suche.

Odnowienie tapicerki samochodowej

Przyda się nam również dobra szczelinowa ssawka, która będzie odpowiadać za oczyszczenie takich miejsc w samochodzie, które są trudno dostępne. Jeśli samochód posiada składane kanapy, siedzenia powinno się złożyć albo też wyjąć i odkurzać przestrzenie między nimi. To właśnie w takich zakamarkach może się znajdować źródło smrodu takie jak resztki jedzenia, które jeśli się usunie będzie można pokonać problem zabrudzeń.

Pranie wnętrza auta

Najwygodniej pranie wykonywać z użyciem specjalnych środków w spreju. Chyba, że ktoś ma specjalny odkurzacz to wtedy może zdecydować się na inne rozwiązanie, które będzie lepsze niż spreje. Jeśli jednak nimi myjemy samochód warto mieć kilka opakowań. Inwestycja będzie pewnie kosztowna, ale rzeczywiście warto będzie na to postawić. W ten sposób bowiem można sobie zagwarantować, że oczyszczenie samochodu będzie na zadowalającym poziomie. Innymi sposobami trudno nam będzie uzyskać taki poziom wyczyszczenia auta.

O serwisie

Dzielimy się wiedzą związaną z motoryzacją.

Jakich środków warto używać do pielęgnacji samochodu?
Czy chemia samochodowa jest bezpieczna?
Jakie produkty warto zakupić przed zimą?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.

 

Kontakt

kontakt@50-cent.com.pl

Galeria