Pielęgnacja auta, a najczęściej popełniane błędy

Jeśli chcemy samodzielnie myć samochód powinniśmy przede wszystkim wiedzieć jak to robić, ponieważ inaczej uszkodzi się samochód. Wielu osobom wydaje się, że mycie samochodu będzie proste, w praktyce jednak jest inaczej, o czym dość szybko możemy się przekonywać, gdy swoje auto w trakcie mycia auta doprowadzimy do jego porysowania.

Przede wszystkim jest jedna zasada, nie można myć samochodu środkami, które używamy w domu do sprzątania. Jeśli do samochodów użyjemy płynu do mycia naczyń doprowadzimy do matowienia powierzchni lakieru. Na tapicerce skórzanej, jeśli użyjemy kremu do rąk doprowadzimy do odbarwienia tapicerki. Podobnie felgi umyje się owszem płynem do mycia girlla, ale niestety zniszczymy wtedy powierzchnię lakieru chroniącego.

Gąbka

Znajdzie się nadal wiele osób, które uważają, że auto najlepiej będzie można myć gąbką. W praktyce jednak wygląda to zupełnie inaczej. Do mycia samochodu powinno się zawsze używać mikrofibry, która będzie delikatna i nie doprowadzi do zniszczenia powierzchni lakieru, nie doprowadzi do jego porysowania. Do mycia należy używać zawsze dwóch wiader, tak by w jednym mieć wodę z szamponem, w drugim zaś powinna się znajdować sama woda, gdzie będzie się płukać ściereczkę. Wtedy rzeczywiście mamy gwarancje, że wszystkie zanieczyszczenia uda się z niej wypłukać i dalej idąc mamy szansę na to, by uniknąć przypadkowego porysowania samochodu.

Techniki mycia auta

Myjka ciśnieniowa

Teoretycznie mycie nie będzie powodować zniszczeń, jeśli używa się wysokiego ciśnienia. Ale jeśli taką myjkę chcemy stosować powinniśmy odpowiednio daleko od lakieru trzymać lancę do mycia. To bardzo ważna kwestia, podobnie uważanie na koła, gdzie znajduje się między innymi czujnik ABS i będzie można doprowadzić do jego uszkodzenia. Jeśli na samochodzie znajdują się emblematy mogą być wrażliwe na duże ciśnienie, dlatego musimy uważać, by ich nie zniszczyć.

Karoseria

Suchej karoserii nie powinno się wycierać, ponieważ nawet jeśli zdaje się, że jest czysta może mieć na sobie warstwę kurzu i jeśli zaczniemy to wycierać na sucho doprowadzimy do porysowania samochodu. Dużo łatwiej będzie umyć taki samochód i wtedy uzyskiwać doskonałą czystość. Jeśli pielęgnujemy auto musimy pamiętać, że nie używamy żadnych środków, gdy nasz lakier jest nagrzany. Nie można dopuszczać również do tego, że środki czyszczące będą schnąć na słońcu. wtedy praktycznie na pewno pojawią się różnego rodzaju plamy, których usunięcie będzie trudne. Należy pamiętać, że jeśli na aucie pojawią się plamy z ptasich odchodów to trzeba je jak najszybciej usuwać, ponieważ są one żrące i będą dla naszego lakieru niebezpieczne, doprowadzać będą do jego odbarwienia, trzeba więc na to szczególnie uważać.

O serwisie

Dzielimy się wiedzą związaną z motoryzacją.

Jakich środków warto używać do pielęgnacji samochodu?
Czy chemia samochodowa jest bezpieczna?
Jakie produkty warto zakupić przed zimą?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.

 

Kontakt

kontakt@50-cent.com.pl

Galeria