Przegląd zimowych kosmetyków samochodowych

Kosmetyki samochodowe - Chemia na zimę

Mroźna zima potrafi być groźna nie tylko dla kierowcy, ale również dla posiadanego przez niego samochodu. Warto więc zadać sobie pytanie o to, co warto w nim wozić w momencie, w którym temperatura spada poniżej zera. W naszym klimacie zima potrafi być przecież wyjątkowo mało przyjazna. Wiąże się z niskimi temperaturami, śliskimi drogami i gorszą widocznością. Nic zatem dziwnego, że posłuszeństwa odmawiają często również te samochody, które są jeszcze relatywnie nowe. Na szczęście, rynek po raz kolejny nie zawodzi, nie brakuje na nim bowiem rozwiązań sprawiających, że również zimą nasz samochód może spisywać się znakomicie.  (http://motogo.pl/o-nas)

Odmrażacz do szyb

Oczywiście, gdybyśmy mieli wskazać na ten zimowy problem, który w największym stopniu irytuje kierowców zimą, musielibyśmy wspomnieć o konieczności skrobania szyb, które zdążyły zamarznąć już po pierwszym przymrozku. Jeśli w naszym samochodzie znajduje się odpowiedni odmrażacz, problem można rozwiązań w ciągu zaledwie kilku minut, jakie mijają od momentu spryskania szyby, do chwili, w której zaczynamy obserwować pierwsze rezultaty tego rodzaju działania. W sklepach dostępne są dziś zresztą nie tylko klasyczne rozwiązania w sprayu, ale również produkty w aerozolu wyposażone w specjalną pompkę.

Chemia samochodowa

Te drugie są postrzegane jako bardziej ekologiczne, nie bez znaczenia jest zaś i to, że są wyraźnie skuteczniejsze, gdy analizujemy sam sposób ich działania. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że wówczas, gdy temperatura spada, ciśnienie w sprayu niejednokrotnie okazuje się zbyt niskie, a to sprawia, że naniesienie preparatu na szybę staje się znacznie bardziej skomplikowane. Pompa działa nawet w takich okolicznościach.

Zimowy płyn do spryskiwaczy

Innym rozwiązaniem, którego zimą nie może zabraknąć w każdym samochodzie, jest płyn do spryskiwaczy. Niestety, jest to rozwiązanie tyleż popularne, co zawodne, należy więc pamiętać, że wcale nie każdy płyn do spryskiwaczy nadaje się na mróz. Często w błąd wprowadzają nas sami reklamodawcy, którzy nie są skorzy do przypominania nam, że wiele zimowych płynów nie radzi sobie wcale, gdy temperatura przekracza – 10 stopni. Okazuje się zresztą, że wyprodukowanie solidnego płynu zimowego, który będzie się charakteryzował atrakcyjną ceną, wcale nie jest prostym zadaniem. Wynika to choćby z tego, że sporą cenę ma sam alkohol etylowy.

O serwisie

Dzielimy się wiedzą związaną z motoryzacją.

Jakich środków warto używać do pielęgnacji samochodu?
Czy chemia samochodowa jest bezpieczna?
Jakie produkty warto zakupić przed zimą?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.

 

Kontakt

kontakt@50-cent.com.pl

Galeria