Mycie auta – jak powinniśmy dbać o karoserię

Dobre mycie samochodu będzie decydować o estetyce oraz trwałości lakieru. Jak należy to robić? Czyste auto to nasza wizytówka, świadczy o właścicielu samochodu. Mycie może się wydawać proste, ale w praktyce tak to nie jest. Są różne sposoby mycia i różne efekty po takim myciu. Najlepszym rozwiązaniem będzie zawsze samodzielne ręczne mycie samochodu.

Jak myjemy auto?

Proces mycia rozpoczyna się od namoczenia samochodu szczególnie tych miejsc najbardziej zabrudzonych. Można to wykonać myjką ciśnieniową z odległości 20 cm. W ten sposób zmyje się pierwszy brud i namoczy się te bardziej przylegające zabrudzenia. Piana aktywna będzie docierać do wszystkich miejsc karoserii.

Dobre produkty do mycia

Dobra chemia gwarantuje nam skuteczne mycie i jednocześnie będzie chronić lakier przed uszkodzenie, nie będzie źle działać na uszczelki czy plastiki. W sklepach motoryzacyjnych znajdziemy takie właśnie produkty, najlepsze te z neutralnym pH, które są dla karoserii najbezpieczniejsze. Znajdziemy w sprzedaży szampony z włoskiem albo bez wosku, jeśli ktoś sam chce go nakładać.

Bezpieczne mycie samochodu

Co wykorzystać do mycia samochodu

W trakcie mycia samochodu wykorzystywać można gąbkę albo rękawicę z mikrofibry. Specjaliści mają co do tego różne zdanie. Gąbka i rękawica są w stanie zmywać brud, ale są ważne kwestie związane ze strukturą takiego przedmiotu. Gąbka powinna mieć małe oczka, by nie chłonąć ziaren piasku, rękawica jest wygodna, docierać będzie do zakamarków.

Czy myć można szczotką?

Większość szczotek jakie są używane w domu nie będzie się nadawać do mycia samochodu. Włosie jest twarde, na rynku są w sprzedaży środki do mycia samochodów w postaci specjalnych szczotek z poliestrowym włosiem na długiej rączce, dzięki której możliwe będzie wygodne mycie dachu samochodu.

Mycie felg

Uważać należy także w trakcie mycia felg. Musimy mieć do nich specjalny środek najlepiej taki w sprayu. Dzięki temu łatwiej będzie się go aplikowało i można dotrzeć do najmniejszych szczelin, by zabrudzenia mogły się rozpuścić. Nie doprowadzi to również do uszkodzenia felg.

O serwisie

Dzielimy się wiedzą związaną z motoryzacją.

Jakich środków warto używać do pielęgnacji samochodu?
Czy chemia samochodowa jest bezpieczna?
Jakie produkty warto zakupić przed zimą?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.

 

Kontakt

kontakt@50-cent.com.pl

Galeria