8 najlepszych narzędzi do resetowania systemu TPMS z 2022 roku - recenzja i poradnik kupującego

Utrzymywanie właściwego ciśnienia w oponach jest bardzo ważne, jeśli chcesz uniknąć potencjalnych wypadków drogowych.

Ponadto pozwala zmniejszyć zużycie paliwa. Nowoczesne samochody są wyposażone w czujniki w kołach, które informują kierowcę, gdy w którejś z opon zabraknie powietrza. Informacja ta jest rejestrowana przez PCM i wyświetlana na desce rozdzielczej.

Nie musisz się martwić, jeśli w Twoim samochodzie brakuje niektórych z tych nowoczesnych gadżetów - wystarczy dobre narzędzie TPMS. Najważniejsze jest, aby wszystkie opony w samochodzie były napompowane tym samym ciśnieniem, aby zapewnić nierównomierne zużycie opon.

Disclaimer - Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, co oznacza, że bez żadnych kosztów dla Ciebie, możemy otrzymać niewielką prowizję za kwalifikujące się zakupy.

Najlepsze urządzenie ogółem

Narzędzie Autel TS401 MaxiTPMS Relearn Tool

 • Bezpłatne aktualizacje oprogramowania
 • Zgodność z pojazdami wyposażonymi w system TPMS
 • Aktywuje czujniki TPMS

Zobacz najnowszą cenę

Najlepszy wybór

Autel TS508 Narzędzie do resetowania systemu MaxiTpms

 • Łatwe do nauczenia
 • Dostępne w trybie podstawowym i zaawansowanym
 • Przyjazny dla użytkownika

Zobacz najnowszą cenę

Wybór budżetowy

VXDAS EL-50448 Narzędzie do automatycznego resetowania TPMS

 • Nie wymaga stałego ładowania
 • Przystępna cenowo strona
 • Szybkie działanie

Zobacz najnowszą cenę

Zawartość pokaż Najlepsze narzędzia do resetowania TPMS w 2022 r. 1. Autel TS401 MaxiTPMS Relearn Tool 2. Autel TS508 Narzędzie do resetowania systemu MaxiTpms 3. VXDAS EL-50448 Narzędzie do automatycznego resetowania systemu TPMS 4. ATEQ QuickSet Narzędzie do resetowania TPMS 5. JDiag Super EL50448 Narzędzie do resetowania TPMS 6. VXSCAN EL-60448 Narzędzie do automatycznego resetowania TPMS 7. Autel TS601 MaxiTPMS Reset Tool 8. Autel MaxiTPMS TS608 Narzędzie do resetowania TPMS Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie najlepszego narzędzia TPMS Rodzaje narzędzi TPMS Alerty i przypomnienia Rodzaje czujników Czujnik baterii TPMS Obsługa klienta Łatwość użycia Kompatybilność Narzędzie do resetu TPMS FAQ Kiedy należy ponownie zaprogramować czujniki TPMS? Jak zresetować system TPMS w moim samochodzie? Czy czujniki TPMS działają nieprawidłowo? Czy czujniki TPMS korzystają z baterii? Jak często należy wymieniać czujniki TPMS? Czy wymiana czujników jest obowiązkowa przy wymianie opon? Podsumowanie

Najlepsze narzędzia do resetowania systemu TPMS w 2022 r.

1. Autel TS401 MaxiTPMS Relearn Tool

Jest to przyjazne dla użytkownika narzędzie TPMS, które pomaga w łatwy sposób zidentyfikować uszkodzone czujniki. Wyposażone jest w intuicyjny wyświetlacz graficzny, który oferuje instrukcje dotyczące obsługi. Dzięki temu trudno się zgubić podczas obsługi narzędzia. Na wyświetlaczu użytkownik jest proszony o podanie informacji o roku produkcji i marce samochodu. Informacje te zostaną następnie wykorzystane do uruchomienia czujników w każdym kole. Po naciśnięciu przycisku sygnał/aktywacja użytkownik będzie mógł uzyskać informacje dotyczące poziomu naładowania akumulatora, identyfikatora czujnika, ciśnienia w oponach i temperatury.

Firma Autel poszła o krok dalej, pomagając swoim klientom w pełni wykorzystać możliwości urządzenia. Firma oferuje doskonałą obsługę klienta za pośrednictwem bezpłatnego numeru dostępnego 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Można również skontaktować się z nimi za pośrednictwem poczty elektronicznej i czatu na żywo. Urządzenie nie obsługuje funkcji OBD, co oznacza, że nie można uzyskać diagnozy kodów usterek. Urządzenie współpracuje z większością pojazdów, które wymagają aktywacji czujników.

Urządzenie aktywuje wszystkie czujniki częstotliwości, magnetyczne i czujniki braku powietrza w oponach. Ponadto urządzenie jest wyposażone w specjalny pilot testowy, dzięki któremu nie trzeba zabierać samochodu do punktu sprzedaży w celu uzyskania odpowiedniej częstotliwości.

Zobacz najnowszą cenę

Klucz Cechy

 • Bezpłatne aktualizacje oprogramowania
 • Zgodność z pojazdami wyposażonymi w system TPMS
 • Aktywuje czujniki TPMS

Zalety

 • Intuicyjny wyświetlacz graficzny
 • Bezpłatna pomoc telefoniczna, czat na żywo i e-mail
 • Łatwość użycia i nauki

2. Narzędzie do resetowania Autel TS508 MaxiTpms

Jeśli masz już dość prób rozgryzienia systemu TPMS, Autel jest łatwym w użyciu narzędziem. Oferuje ono użytkownikowi zarówno podstawowe, jak i zaawansowane funkcje. Jeśli potrzebujesz szybkich informacji o ciśnieniu w oponach, takich jak programowanie czujnika, skanowanie czujnika, procedury ponownego uczenia, znajdziesz je wszystkie na wyciągnięcie ręki. Jest to wygodne, ponieważ wszystko, czego potrzebujesz do zaprogramowania czujnika, to wybór jednej z trzech metod programowania - kopiowanie przez ręczne wprowadzenie, kopiowanie przez aktywację lub automatyczne tworzenie od 1 do 16.

System MaxiTPMS jest idealny dla techników zajmujących się diagnostyką flot samochodowych. Dzieje się tak dlatego, że za pomocą jednego przycisku można zaprogramować do 16 czujników. Eliminuje to konieczność stosowania indywidualnego narzędzia dla każdego samochodu. Współpracuje z większością samochodów azjatyckich, europejskich i amerykańskich.

MaxiTPMS pozwala zaoszczędzić wiele czasu, ponieważ można łatwo aktywować tryb szybki i zaawansowany. Czujniki MX zostały opracowane w taki sposób, że są w 100% identyczne, co oznacza, że nie trzeba ich ponownie uczyć. Jest to narzędzie dla nowicjuszy i ekspertów. Można odczytywać wszystkie czujniki po aktywacji czujników MX w trybie szybkim. W trybie zaawansowanym można przeprowadzić dogłębną diagnostykę systemu TPMS i odczyty OBD II.

Zobacz najnowszą cenę

Klucz Cechy

 • Kompatybilny z większością modeli samochodów z Azji, Europy i USA
 • Przyjazny dla użytkownika interfejs
 • Potrafi aktywować wszystkie czujniki

Zalety

 • Łatwy do nauczenia
 • Dostępne w trybie podstawowym i zaawansowanym
 • Oszczędza czas, ponieważ można zaprogramować do sześciu czujników

3. VXDAS EL-50448 Narzędzie do automatycznego resetowania TPMS

Powodem, dla którego ten przyrząd znalazł się na drugim miejscu naszej listy, jest jego prostota. Wystarczy jedno kliknięcie przycisku, aby rozpocząć testowanie ciśnienia w samochodzie. Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem narzędzi TPMS, to jest to właściwy model, od którego warto zacząć. Obsługa odbywa się w trzech prostych krokach. Po pierwsze, ustawiasz urządzenie w trybie Learn, a następnie umieszczasz je w pobliżu ściany bocznej, gdzie znajduje się trzonek zaworu. Po naciśnięciu przycisku "Learn" (Ucz się), czujniki zostaną przeprogramowane.

Narzędzie TPMS jest kompatybilne z większością samochodów GM, ale można Audi, Ford, Honda, BMW, Mazda, Mitsubishi, Subaru, Renault, i Toyoty. Dzieje się tak, ponieważ urządzenie jest kompatybilne z wszystkimi oponami posiadającymi systemy TPMS 315 i 433 MHz TPMS. Wadą urządzenia jest to, że nie współpracuje ono z samochodami ciężarowymi.

Podczas korzystania z urządzenia należy upewnić się, że procedura ponownego uczenia czujnika jest przeprowadzana po wymianie drzwiczek pilota, rotacji opon i wymianie czujnika ciśnienia w oponach. Ponowne uczenie odbywa się poprzez zaparkowanie samochodu, a następnie wybranie w ustawieniach deski rozdzielczej trybu ponownego uczenia TMPS podczas jazdy z tempomatem. Po usłyszeniu klaksonu system TPMS zamiga dwukrotnie. Jest to informacja, że tryb uczenia został wprowadzony.

Zobacz najnowszą cenę

Główne informacje Cechy

 • Wykorzystuje baterię 9 V
 • Dostępne dla większości samochodów GM, ale nie zalecane dla samochodów ciężarowych
 • Łatwy do nauki i użytkowania

Zalety

 • Nie wymaga ciągłego ładowania
 • Przystępna cenowo strona
 • Szybkie działanie

4. Narzędzie do resetowania ATEQ QuickSet TPMS

Urządzenie wyróżnia się dużym, 3,5-calowym ekranem, który ułatwia nawigację po różnych funkcjach urządzenia. Narzędzie ATEQ QuickSet TPMS jest odporne na kurz, olej, wodę i brud. Oznacza to, że nie trzeba się już martwić o rozlane płyny. Za pomocą tego narzędzia można zresetować kontrolki TMPS po wymianie uszkodzonego czujnika lub zmianie opon.

Urządzenie można wykorzystać do przeprowadzenia procedur ponownego uczenia za pośrednictwem modułu OBD II. Narzędzie ATEQ QuickSet TPMS jest wyposażone w Bluetooth, co oznacza, że można wykonywać wiele transakcji bezprzewodowych. Ponadto urządzenie posiada dużą pojemność pamięci - 2 GIG karty SD. Oznacza to, że można przechowywać mnóstwo danych dotyczących historii pojazdu. Port USB umożliwia przesyłanie danych i aktualizację oprogramowania urządzenia. Jeśli połączenie Bluetooth nie powiedzie się, urządzenie można nadal obsługiwać za pomocą kabla RJ45. W zestawie znajduje się również ładowarka baterii.

ATEQ umożliwia przesyłanie identyfikatora czujnika TPMS do komputera pokładowego pojazdu. Nie musisz się martwić o różne ciśnienie w oponach zimą i latem, ponieważ urządzenie utrzymuje ciśnienie w jednym zestawie kół pojazdu.

Zobacz najnowszą cenę

Główne informacje Cechy

 • Umożliwia zresetowanie kontrolek TPMS w większości importowanych pojazdów importowanych
 • Umożliwia przesyłanie nowych identyfikatorów czujników TPMS do ECM
 • Przechowuje dwa zestawy kół - zimowe i letnie

Plusy

 • Obsługa klienta na całym świecie
 • Pełna kompatybilność z komputerem PC
 • Umożliwia łatwe przełączanie między oponami letnimi i oponami zimowymi

5. JDiag Super EL50448 Narzędzie do resetowania TPMS

To narzędzie jest przeznaczone do samochodów GM i Ford. Integracja odbywa się za pomocą czujników pomiarowych opon o częstotliwości 315 i 433 MHz. Za pomocą jednego przycisku można aktywować każdy czujnik. Sprawdza się również przy usuwaniu alarmu ciśnienia w oponach, wymianie opon i wymianie czujnika ciśnienia w oponach. Narzędzie jest niedrogie, a jednocześnie łatwe w użyciu.

Używając tego narzędzia do aktywacji czujnika ciśnienia w oponach, należy upewnić się, że samochód jest w trybie uczenia się. Podobnie jak w przypadku innych narzędzi TPMS, przytrzymaj narzędzie przy ścianie bocznej, tak aby widoczny był układ zaworów. Przytrzymując urządzenie przy ścianie bocznej, naciśnij przycisk uczenia. Urządzenie jest dostarczane z baterią 9V, dlatego przed użyciem należy upewnić się, że bateria nie jest wyczerpana. Z urządzenia można korzystać w niektórych samochodach ciężarowych, o ile nie są to samochody o dużej ładowności.

Zobacz najnowszą cenę

Klucz Cechy

 • Funkcja uczenia 2 w 1
 • Współpracuje z większością pojazdów GM i Ford
 • Aktywuje każdy czujnik opony za pomocą jednego kliknięcia przycisku

Zalety

 • Przyjazna dla użytkownika strona
 • Obejmuje wiele różnych samochodów
 • Długotrwała bateria


6. VXSCAN EL-60448 Narzędzie do resetowania automatycznego systemu TPMS

Jest to kolejne niedrogie narzędzie, którego można użyć do aktywacji czujników TPMS. Wszystko to odbywa się za pomocą jednego przycisku, dzięki czemu jest łatwe w użyciu dla nowicjuszy. Po aktywacji można również przeprogramować czujniki. Obsługa urządzenia jest prosta, najpierw należy przełączyć samochód w tryb uczenia się. Umieść narzędzie w pobliżu zaworu opony, a następnie naciśnij przycisk uczenia się. Spowoduje to automatyczne przeprogramowanie czujników. Aby przejść do następnej opony, poczekaj, aż włączy się klakson. Powtórz procedurę dla wszystkich opon.

Urządzenie VXSCAN jest kompatybilne z większością modeli samochodów marki Ford od roku 2007. Współpracuje również z samochodami GM od 2010 do 2013 roku. Inne samochody objęte urządzeniem to BMW, AUDI, Honda, Mitsubishi, Mazda, Renault, Nissan, Toyota i Subaru.

Zobacz najnowszą cenę

Główna strona Funkcje

 • Programowanie opon w 3 prostych krokach
 • Przeprogramowanie czujników odbywa się za pomocą jednego kliknięcie przycisku
 • Prosta konstrukcja

Plusy

 • Przystępne cenowo i łatwe w użyciu urządzenie
 • Długotrwała bateria 9V
 • Łatwy w użyciu interfejs

7. Narzędzie do resetowania Autel TS601 MaxiTPMS

Kolejny Autel znalazł się na naszej liście ze względu na reputację firmy jako producenta produktów najwyższej klasy. To urządzenie posiada wszystkie funkcje, które można znaleźć w typowym urządzeniu TPMS, a dodatkowo jest czytnikiem kodów OBD II. W związku z tym pomoże Ci skasować wszelkie kody TPMS, wyłączając tym samym kontrolkę TPMS. Wyświetlacz urządzenia Autel TS601 zawiera wszystkie najważniejsze informacje, które są potrzebne. Można przeglądać dane OBD II na żywo, a nawet przeprowadzać testy smogowe, jeśli samochód ma przejść pomyślnie testy emisji spalin.

Urządzenie jest dostarczane w poręcznej skrzynce z narzędziami i instrukcją obsługi. Z instrukcji dowiesz się między innymi, jak przełączyć ECU, aktywować czujniki, odczytać i skasować kody TPMS. Urządzenie współpracuje z większością marek na rynku, zarówno zagranicznych, jak i krajowych. Jeśli jesteś właścicielem dużego warsztatu samochodowego, musisz umieścić to urządzenie na szczycie swojej listy. Jedyną wadą urządzenia jest to, że może ono nie być kompatybilne z czujnikami TPMS, które nie zostały wyprodukowane przez firmę Autel. Ponadto, dla niektórych początkujących użytkowników urządzenie może okazać się nieco skomplikowane.

Zobacz najnowszą cenę

Główna strona Cechy

 • Aktywuje czujniki opróżniania opon dzięki częstotliwości 125 Częstotliwość 125 Hz
 • Możliwość odbioru zarówno sygnałów 315MHz, jak i 433MHz sygnały
 • Usuwa kody TPMS, a nawet może przeprowadzać testy smogowe testy

Zalety

 • Funkcjonalność OBD II
 • Możliwość aktualizacji oprogramowania
 • Kompatybilny z większością modeli samochodów

8. Autel MaxiTPMS TS608 Narzędzie do resetowania TPMS

To narzędzie łączy w sobie większość funkcji poprzednich urządzeń TPMS firmy Autel. Wyposażone jest w duży ekran o wysokiej rozdzielczości. Ponadto jest wyposażone w zaawansowane funkcje. Narzędzie może odczytywać kody systemów OBD II, takich jak ABS, ECU, SRS lub EPB. Dzięki temu można zresetować kontrolkę "check engine" bez konieczności stosowania osobnego urządzenia. Narzędzie jest dostarczane w poręcznej skrzynce, która chroni urządzenie przed zniszczeniem. W zestawie znajduje się również instrukcja obsługi, która pomaga w zrozumieniu urządzenia.

Podobnie jak większość urządzeń firmy Autel, jest ono kompatybilne z większością samochodów wyposażonych w czujniki TPMS tej firmy. Jest to doskonałe narzędzie dla profesjonalnych techników samochodowych, ale początkujący mogą uznać je za zbyt skomplikowane. Wielu techników preferuje to urządzenie, ponieważ może ono obsługiwać do 10 trybów OBD 2. Urządzenie przypominające tablet jest objęte roczną gwarancją i ma możliwość pobierania bezpłatnych aktualizacji oprogramowania.

Zobacz najnowszą cenę

Kluczowe informacje Cechy

 • Bezprzewodowa łączność mini Bluetooth
 • Zgodność z większością modeli samochodów od 1996 r.
 • Możliwość diagnozowania usług systemu OBD II, takich jak SRS, ABS, EPB i OLS.

Plusy

 • Konstrukcja tabletu ułatwiająca obsługę
 • Obejmuje większość funkcji serwisowych OBD
 • Bezpłatne aktualizacje oprogramowania

Czynniki, które należy rozważyć przy zakupie najlepszego narzędzia TPMS

Znalezienie odpowiedniego narzędzia TPMS to nie lada wyzwanie. Po pierwsze, trzeba trzeba znać wiele szczegółów dotyczących elektroniki. Jeśli inżynieria nie jest Twoją się, może się okazać, że masz urządzenie, które nie jest kompatybilne z Twoim pojazdu. Ta instrukcja pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu na poszukiwaniach i złym wyboru urządzenia.

Rodzaje Narzędzia TPMS

Bezpośrednie systemy TPMS: w większości samochodów z rynku europejskiego lub azjatyckiego używa się tych systemów TPMS, ponieważ uzyskują one informacje z czujników TPMS znajdujących się wewnątrz opony. Na stronie Czujniki te zawierają informacje o ciśnieniu i temperaturze w oponie. Informacje ze strony Informacje są przesyłane do ECM za pomocą częstotliwości radiowych UHF - 315 MHz lub 434 MHz. W rzadkich przypadkach na każdej oponie może znajdować się antena.

Pośrednie systemy TPMS: W tym przypadku ciśnienie w oponach jest rejestrowane przez system zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania. układu przeciwblokującego. Gdy w jednej z opon samochodu jest niskie ciśnienie, będzie ona poruszać się z inną prędkością niż pozostałe opony. z inną prędkością niż pozostałe opony. Informacja ta jest przechwytywana przez ABS i przekazywana do systemu komputera pokładowego. Ogólnie rzecz biorąc, główna różnica między tymi dwoma systemami polega na tym, że w oponach nie ma czujników TPMS w pośrednich systemach TPMS.

Alerty i przypomnienia

Szukając narzędzia TPMS, należy pamiętać o tym, że będzie ono ostrzegać w przypadku wystąpienia problemu z nadmiernym ciśnieniem w oponach lub przegrzaniem. Tego rodzaju narzędzia umożliwiają także utrzymywanie oddzielnego ciśnienia w oponach zimowych i letnich. Takie przypomnienia są bardzo przydatne przy każdej wymianie opon, ponieważ informują o tym, że coś nie zostało wymienione w oryginalnym stanie.

Rodzaje czujniki

Czujniki zewnętrzne: Narzędzie TMPS musi obsługiwać czujniki opon. Czujniki zewnętrzne są umieszczone na zewnątrz koła, a konkretnie na trzonku zaworu. Wiążą się z tym jednak pewne problemy, ponieważ łatwo ulegają zniszczeniu przez czynniki atmosferyczne, mogą zostać skradzione i nie dają najdokładniejszych odczytów. Ludzie instalują je tylko w swoich samochodach, ponieważ przy ich montażu nie trzeba zdejmować kół.

Czujniki wewnętrzne: Te czujniki wymagają zdjęcia opony z koła. Są one instalowane na kole lub na wewnętrznej powłoce opony. Są one najlepsze do dokładnego zapisów, ponieważ są dobrze chronione przed czynnikami zewnętrznymi. Kolejną wielką zaletą tych czujników jest to, że są skuteczne w wykrywaniu osi.

Czujniki uniwersalne: Fabryczne czujniki można zastąpić parą czujników uniwersalnych. Umożliwiają one zaprogramowanie nowych czujników podczas wymiany. Wszystkie informacje ze starego czujnika zostaną zapisane w narzędziu TMPS i można je ponownie załadować do nowego czujnika za pomocą procesu klonowania identyfikatorów. Zaletą tego rozwiązania jest to, że samochód nie będzie wykrywał zmiany czujnika.

TPMS Czujnik akumulatora

Większość urządzeń TPMS dostępnych na rynku wykorzystuje baterię 9V. Przy wyborze odpowiedniego urządzenia należy zwrócić uwagę na żywotność baterii. baterii. Większość urządzeń jest sprzedawana z myślą o żywotności od 5 do 7 lat - im dłużej, tym lepiej. Na stronie Należy również zapytać, czy bateria jest ładowalna czy nie.

Klient wsparcie techniczne

Konieczne jest zapewnienie możliwości skontaktowania się z producentem urządzenia w przypadku jego wad. Niektóre z renomowanych firm oferują całodobowy dostęp do bezpłatnych numerów telefonicznych i poczty elektronicznej. Uzyskanie doskonałej obsługi klienta gwarantuje, że w przypadku nieprawidłowego działania urządzenia użytkownik może zwrócić się o pomoc.

Łatwość użytkowania

Nie wszystkie osoby korzystające z narzędzi TPMS znają się na elektronice. W związku z tym chcesz mieć urządzenie, które nie będzie komplikowało Ci życia. Informacje na temat łatwości obsługi można znaleźć na różnych forach poświęconych elektronice. Niektóre z najlepszych narzędzi TPMS są dostarczane z instrukcją krok po kroku, jak korzystać z urządzenia.

Kompatybilność

To zwykle stanowi wyzwanie, ponieważ nie wszystkie urządzenia TPMS są uniwersalne. Niektóre z nich współpracują z konkretnymi modelami samochodów, takimi jak samochody GM i nie nadają się do modeli japońskich. Niektóre urządzenia mogą być używane w lekkich samochodach ciężarowych, podczas gdy inne nie są zalecane w ciężkich samochodach ciężarowych. Wiedza o tym, które urządzenie działa z konkretnym modelem, naprawdę pomaga.

Narzędzie do resetowania TPMS - najczęściej zadawane pytania

Kiedy należy ponownie zaprogramować czujniki TPMS?

Kiedy wymieniasz koła w swoim samochodzie, wewnętrzny system monitorowania ciśnienia w oponach musi ponownie nauczyć się lokalizacji każdego czujnika koła. Ponieważ nie istnieje automatyczny sposób wykonania tej czynności, potrzebne jest narzędzie TPMS.

Jak zresetować system TPMS w moim samochodzie?

Jeśli posiadasz przycisk resetowania - musisz sprawdzić, czy przycisk resetowania znajduje się pod kierownicą. Naciśnij ten przycisk i przytrzymaj go przez kilka sekund. Powinno się zauważyć, że kontrolka niskiego ciśnienia zacznie migać trzy razy. Po zwolnieniu przycisku należy włączyć zapłon i pozwolić, aby silnik samochodu pracował przez następne 20 minut. Jest to niezbędne do ponownej kalibracji czujników koła. Po wyłączeniu zapłonu urządzenie samo się zresetuje. Jeśli Twój samochód nie ma przycisku, może być konieczne użycie narzędzi do resetowania systemu TPMS.

Czy czujniki TPMS działają nieprawidłowo?

Czujniki, jak każdy element elektryczny, mogą ulegać awariom. Uszkodzone czujniki TPMS nie oznaczają jednak, że nie można jeździć samochodem. Należy jednak upewnić się, że ciśnienie w oponach samochodu jest prawidłowe. Jeśli ciśnienie w oponach spadnie, nie będzie można usłyszeć ostrzeżenia. Zaleca się wymianę czujników przy następnej wymianie opon. W większości samochodów następuje to zwykle po 5-7 latach. Ewentualnie należy je wymienić po przejechaniu ponad 60 000 mil.

Czy czujniki TPMS wykorzystują baterie?

Prowadzone są prace nad opracowaniem czujników, które nie wymagają baterii, ale obecnie większość czujników do opon jest zasilana bateriami 3-woltowymi lub 1,25-woltowymi bateriami niklowo-wodorkowymi.

Jak często należy wymieniać czujniki TPMS?

Baterie stosowane w czujnikach TPMS są litowe lub wodorkowo-niklowe. Baterie są wbudowane w czujnik, co oznacza, że przy wymianie baterii należy wymienić czujnik. Większość baterii wystarcza na pięć do sześciu lat.

Czy przy wymianie opon należy obowiązkowo wymieniać czujniki?

To zależy od tego, jak bardzo zużyte są czujniki. Zamiast wymieniać czujniki za każdym razem podczas wymiany, większość warsztatów zajmuje się ich konserwacją. Wymieniają nakrętkę mocującą, rdzeń zaworu i trzonek zaworu, a następnie sprawdzają, czy wszystkie układy działają. Jeśli wszystko jest w porządku, nie ma potrzeby wymiany czujników.

Podsumowanie

Posiadanie narzędzia TPMS daje pewność, że czujniki działają prawidłowo. Jeśli opony nie są dobrze napompowane, prawdopodobieństwo wypadku jest wysokie. Dokonaliśmy przeglądu kilku najlepszych narzędzi TPMS dostępnych na rynku, a znalezienie zwycięzcy nie było łatwe. Mamy jednak zwycięzcę - narzędzie VXDAS EL-50448 Auto TPMS. Narzędzie to oferuje wszystkie funkcje wymagane w narzędziu TPMS, które nadal pozostaje łatwe w użyciu. Jest ono również kompatybilne z większością modeli samochodów.

O serwisie

Dzielimy się wiedzą związaną z motoryzacją.

Jakich środków warto używać do pielęgnacji samochodu?
Czy chemia samochodowa jest bezpieczna?
Jakie produkty warto zakupić przed zimą?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.

 

Kontakt

kontakt@50-cent.com.pl

Galeria