Jakie są najbardziej podstawowe preparaty do pielęgnacji samochodów?

Każdy właściciel samochodu dokłada wszelkich starań, aby jego samochód był zadbany. Z pewnością łatwiej dbać o czystość w samochodzie, kiedy korzystamy ze środków specjalnie przeznaczonych do tego celu. Jakie są preparaty?  (http://motogo.pl/o-nas)

Preparaty do karoserii

Jeżeli chcemy zadbać o karoserię swojego samochodu, powinniśmy sięgnąć po grupę preparatów, które przeznaczone są specjalnie do karoserii. Ich zastosowanie nie tylko sprawi, że samochód będzie czysty. Utrzymują one także jednolitą i estetyczną powłokę lakierniczą. Wybierając preparaty do karoserii postawmy na te, które z jednej strony skutecznie zabezpieczą ją przed uszkodzeniami i kolejnymi zabrudzeniami, a z drugiej strony dadzą długofalowy efekt. Nie wybierajmy preparatów z najniższej półki cenowe. Na rynku jest w chwili obecnej bardzo duży wybór preparatów do pielęgnacji samochodów. Są wśród nich także środki przeznaczone do przecierania i mycia szyb oraz preparaty, które zapobiegają ich zaparowaniu.

Preparaty do kokpitu

Na rynku są dostępne specjalne preparaty myjące i konserwujące przeznaczone do pielęgnacji powierzchni z drewna, ze skóry, gumy i tworzyw sztucznych. Aby poprawić komfort pasażerów auta warto sięgnąć również po środki zapachowe, które odświeżą powietrze we wnętrzu samochodu. Wśród tych środków znajdziemy między innymi skoncentrowane emulsje, które niwelują przykry zapach spalin, dymu z papierosów oraz spalin.

Ochrona lakieru

Są także środki w formie aerozolu, którymi można spryskiwać wykładzinę w samochodzie oraz dywaniki. Możemy zaopatrzyć się także w zwykły szampon samochodowy lub kupić uniwersalny środek do czyszczenia. Tymi preparatami będziemy mogli usunąć zabrudzenia zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz samochodu.

Czyszczenie felg i opon

Przydadzą nam się również preparaty do utrzymania w czystości i zabezpieczenia felg i opon. Na karoseriach samochodów bardzo często zdarzają się zabrudzenia, które jest bardzo ciężko usunąć. Chodzi tutaj o asfalt, smołę, żywicę i ptasie odchody. Na wypadek tego typu zabrudzeń warto kupić preparaty, którymi tego rodzaju zanieczyszczenia usunie szybko i skutecznie, zanim jeszcze na trwale wnikną w karoserię samochodu.

Na karoserii mogą pojawić się zmatowienia, czy zadrapania. Możemy je usunąć sięgając po politurę lub pastę polerską. Efekty mycia i konserwacji auta będą bardziej trwałe, jeżeli na koniec na karoserię naniesiemy warstwę wosku. Stworzy on warstwę ochronną dla powłoki lakierniczej i sprawi, że nie będzie ona tak mocno narażona na uszkodzenia.

 

O serwisie

Dzielimy się wiedzą związaną z motoryzacją.

Jakich środków warto używać do pielęgnacji samochodu?
Czy chemia samochodowa jest bezpieczna?
Jakie produkty warto zakupić przed zimą?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.

 

Kontakt

kontakt@50-cent.com.pl

Galeria