Chemia samochodowa w trosce o urodę i czystość pojazdu

Chemia samochodowa do pielęgnacji elementów zewnętrznych

Trudno nie docenić siły, jaką ma pierwsze wrażenie. To właśnie dlatego tak bardzo zależy nam na tym, aby z zewnątrz nasz samochód prezentował się jak najlepiej. W tym celu pomóc mogą nam między innymi kosmetyki samochodowe, które możemy podzielić na szereg kategorii. Na pierwszy plan wysuwają się te, z wykorzystaniem których można dbać o szyby, nie bez znaczenia są jednak również kosmetyki do pielęgnacji opon, karoserii, zderzaków i listew, które nie są lakierowane. I choć mamy do czynienia z szeregiem kosmetyków, nie można zapominać o tym, że każdy ma do spełnienia nieco inną funkcję. Jeśli jednak wiemy, na osiągnięciu jakiego efektu zależy nam najbardziej, bez trudu dopasujemy je do naszych potrzeb.  (http://motogo.pl/o-nas)

Pielęgnacja lakieru samochodowego

Lakier samochodowy narażony jest na uszkodzenia z wielu powodów. Zagrażają mu między innymi drobne kamyczki, pył oraz miejski kurz, a niekiedy również – inni uczestnicy ruchu. Dobrze nie wyglądają ani rysy, ani ubytki i zabrudzenia, jeśli więc chcemy zadbać o wizualną atrakcyjność pojazdu, pielęgnacja lakieru wydaje się podstawą. Oczywiście, karoseria musi zostać na wstępie dobrze wyczyszczona tak, aby nie były na niej obecne również powierzchowne zabrudzenia.

Tu pomagają przede wszystkim profesjonalne szampony, a także inne akcesoria samochodowe. Błędem jest przede wszystkim stosowanie gąbek i szmatek, które nie zostały wyprodukowane z myślą o pielęgnacji samochodu, ich wykorzystanie może bowiem doprowadzić do zarysowania lakieru, a nawet – zwiększyć liczbę zacieków, które się na nim pojawiają.

Zadbaj o koła samochodowe

Innym elementem, na który często zwraca się uwagę, jest atrakcyjność wizualna charakterystyczna dla kół w naszym samochodzie. Pielęgnacja kół obejmuje przy tym zarówno troskę o to, jak wyglądają felgi, jak i troskę o stan opon. Jeśli w grę wchodzą kosmetyki samochodowe przeznaczone do tego rodzaju pielęgnacji, warto zwrócić uwagę między innymi na spraye przeznaczone do czyszczenia felg oraz na tak zwane czernidła, które pogłębiają kolor i blask opon w samochodzie.

Auto detailing

Wnętrze samochodu – równie ważne

Bardzo często mamy do czynienia z sytuacją, w której wsiadamy do zadbanego samochodu i w tym samym momencie czar pryska, jego wnętrze okazuje się bowiem koszmarem. Tu największą uwagę zwraca się zwykle na stan obicia zwłaszcza, że pielęgnacja tapicerki wcale nie jest prostym zadaniem. Na rynku dostępne są jednak szampony, pianki oraz spraye do tapicerki, z których można korzystać licząc na satysfakcjonujący efekt końcowy.

O serwisie

Dzielimy się wiedzą związaną z motoryzacją.

Jakich środków warto używać do pielęgnacji samochodu?
Czy chemia samochodowa jest bezpieczna?
Jakie produkty warto zakupić przed zimą?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.

 

Kontakt

kontakt@50-cent.com.pl

Galeria