Chemia i kosmetyki do samochodu, które warto kupić przed zimą

Odmrażacz do szyb

Marznący deszcz ze śniegiem może naprawdę szybko pokryć szybę samochodu bardzo grubą warstwą lody. Najczęściej wykorzystywanym sposobem, który pozwala się jej pozbyć jest po prostu skrobaczka do szyb. Ci kierowcy, których zima naprawdę zaskoczyła radzą sobie, sięgając po rozmaite ostre przedmioty. Niestety, jest to sposób, który może spowodować powstanie szeregu rys na powierzchni szyb. Uszkodzenie szyby wiązać będzie się z koniecznością jej wymiany, co z kolei oznacza wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Nie warto więc ryzykować. O wiele lepiej kupić odmrażacz do szyb. Po jego aplikacji wystarczy odczekać zaledwie kilka chwil, aby uzyskać naprawdę gładką powierzchnię pozbawioną lodu.  (http://motogo.pl/o-nas)

Preparaty do konserwacji zamków

Zdecydowana większość używanych obecnie samochodów posiada zamek centralny. Jego obecność sprawia, że otwieranie oraz zamykanie drzwi jest zdecydowanie prostsze. Z tego powodu nie używamy klasycznych zamków. Przyczynia się to do pogorszenia ich kondycji. Brak smarowania oraz rozmaite zanieczyszczenia sprawiają, że może dojść do trwałego unieruchomienia zamków. Jeśli wkładka zamarznie, niezbędne będzie zastosowanie odmrażacza. Jest to najbardziej skuteczny sposób, który pozwala odblokować zamek.

Przygotowanie auta do zimy

Trzeba jednak pamiętać, że wypłukuje on smar znajdujący się w zamku, przez co nie wpływa na jego kondycję pozytywnie. Dlatego po zastosowaniu odmrażacza należy możliwie jak najszybciej zakonserwować wkładkę, wykorzystując do tego celu odpowiedni smar do zamków.

Płyn do szyb zapobiegający parowaniu

Zwiększone parowanie szyb w samochodzie może pojawić się wówczas, gdy w deszczowy dzień wsiądziemy do auta w mokrym ubraniu. Może tak dziać się również wtedy, kiedy w samochodzie panuje duża wilgotność powietrza. Aby ograniczyć nasilenie tego zjawiska, należy sięgać po płyny przeznaczone do szyb samochodowych. Skutecznie zapobiegają one bowiem zbyt silnemu parowaniu. Trzeba pamiętać, że środki przeznaczone do szyb samochodowych nie pozostawiają smug. Tym różnią się od środków, które wykorzystujemy w domu. Właściwie wyczyszczona szyba – kiedy tylko włączymy nawiew – błyskawicznie odzyska całkowitą przejrzystość.

Płyn do spryskiwaczy

Solidne oczyszczanie szyb samochodowych jest bardzo ważne szczególnie w sezonie jesienno – zimowym. Już bowiem w godzinach popołudniowych musimy jeździć po zmroku. Staje się to jeszcze ważniejsze, gdy na zewnątrz panują minusowe temperatury, a błoto pośniegowe, które wyrzucane jest spod kół innych samochodów bardzo szybko zamarza, jeszcze silniej ograniczając widoczność. Dlatego zimą należy sięgać po dobrej jakości zimowy płyn do spryskiwaczy.

O serwisie

Dzielimy się wiedzą związaną z motoryzacją.

Jakich środków warto używać do pielęgnacji samochodu?
Czy chemia samochodowa jest bezpieczna?
Jakie produkty warto zakupić przed zimą?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.

 

Kontakt

kontakt@50-cent.com.pl

Galeria