5 niezbędnych kosmetyków samochodowych

Dbałość o lakier samochodowy zwraca się z nawiązką, gdy możemy z dumą przejrzeć się w nim jak w lustrze. Nie sposób jednak wyobrazić sobie utrzymania karoserii w świetnym stanie bez specjalnych kosmetyków.

Spray z pianą aktywną

Aby umyć samochód możliwie najdelikatniej, warto mieć w podorędziu pianę aktywną, myjkę ciśnieniową oraz pianownicę. Jest to nieco większy koszt, jednak z pewnością zwróci się już po kilu miesiącach bez jeżdżenia na myjnię. Piana aktywna rozpuszcza brud, a woda z myjki spłukuje go.

Plastiki – dressing

Nie tylko lakier tworzy świetnie wyglądający samochód. Liczą się także elementy plastikowe, schowane we wnętrzu auta. Plastikowe elementy szybko tracą dobry wygląd pod wpływem promieniowania słonecznego, wżerającego się kurzu i innych czynników. Na ich łatwe odświeżenie i zabezpieczenie pozwala specjalny dressing.

Glinka lakiernicza

Niektóre substancje organiczne, takie jak smoły i żywice, wchodzą szybko w reakcje z lakierem. Czasami wystarczy zagapić się tylko na chwilę, by w efekcie mieć ciężkie do usunięcia zabrudzenie na karoserii. Pomoże polerująca i lekko ścierna glinka lakiernicza. W formie lubrykantów najlepiej jest użyć quick detailerów, choć wystarczy też woda z rozcieńczonym szamponem. Należy oderwać kawałek glinki i pocierać nią przednio zwilżoną lubrykantem powierzchnię, aby bezpiecznie usunąć zabrudzenia.

Zabezpieczenie lakieru samochodowego

Tar remover do trudnych plam

Są zabrudzenia, które szczególnie trudno usuwa się z powierzchni lakieru. Aby uniknąć szorowania, należy użyć tar&glue removera. Ten nowoczesny środek, pozostawiony na kilka minut na plamie, rozpuszcza zanieczyszczenia ze smoły, kleju, asfaltu, żywicy. Nie powoduje przy tym, jak benzyna oraz rozpuszczalniki, odbarwień i uszkodzeń lakieru. Preparat należy spłukiwać wodą i w razie potrzeby nakładać ponownie.

Pasta do polerowania

Lakier, nawet najbardziej zadbany, traci z czasem blask pod wpływem chemicznych procesów oksydacji. Nie pomagają drobne uszkodzenia mechaniczne oraz działanie słońca. Co jakiś czas dobrze jest wykonać korektę lakieru, z pomocą pasty polerskiej. Niektóre jej rodzaje mocno ścierają lakier, usuwając rysy, inne z kolei tylko nabłyszczają go i usuwają matową powłokę.

O serwisie

Dzielimy się wiedzą związaną z motoryzacją.

Jakich środków warto używać do pielęgnacji samochodu?
Czy chemia samochodowa jest bezpieczna?
Jakie produkty warto zakupić przed zimą?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.

 

Kontakt

kontakt@50-cent.com.pl

Galeria