Jakich preparatów i akcesoriów można używać do mycia samochodu?

Szampon do karoserii

Najbardziej podstawowym preparatem przeznaczonym do mycia karoserii samochodowej jest szampon. Kupując go sprawdzamy, jakie jest jego PH. Powinno być neutralne, bo tylko takie nie spowoduje uszkodzeń na zabezpieczającym lakier wosku. Szampony, którymi są uznani producenci mają zbliżone właściwości. To nie one powinny więc decydować o tym, jakiego producenta szampon wybierzemy. Większą uwagę należy zwrócić na ich cenę, wydajność i zapach.  (http://motogo.pl/o-nas)

Jaką gąbkę można użyć do mycia karoserii?

Niezbędnym akcesorium do mycia auta jest gąbka. Zdecydowanie najlepiej sprawdzają się gąbki uszyte z mikrofibry, która jest miękka, bardzo dobrze ściąga zabrudzenia, a do tego nie uszkadza lakieru. Bardzo praktyczne jest używanie gąbki, która ma formę rękawicy. Taką gąbką bez trudu dotrzemy nawet w najbardziej trudno dostępne miejsca. Warto zaopatrzyć się także w ściereczki z mikrofibry. Dzięki nim łatwo wytrzemy samochód do sucha.

Preparaty usuwające smołę oraz glinka

Zanim zajmiemy się myciem bardzo zabrudzonego samochodu warto kupić preparat, którym łatwo usuniemy smołę. Przyda nam się również glinka. Jej silne właściwości czyszczące sprawiają, że usunięcie z lakieru nawet najbardziej uciążliwego brudu staje się dziecinnie proste.

Odrębną kategorią kosmetyków pielęgnacyjnych do samochodu są środki, które służą do mycia i konserwacji kół. Dzięki temu, że mają one postać atomizera pozbędziemy się największych zabrudzeń z tych elementów praktycznie ich nie dotykając.

Preparaty samochodowe

Wosk

Mycie samochodu jest jednocześnie zabiegiem konserwującym. Niezbędne jest więc po zakończeniu mycia nałożenie na karoserię wosku. Głównym zadaniem wosku jest zabezpieczenie lakieru przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych. Przy wyborze wosku powinniśmy przede wszystkim zainteresować się jego najważniejszym parametrem,czyli twardością.

Do wyboru mamy woski twarde oraz miękkie woski płynne. Te pierwsze są bardziej wytrzymałe, do ich nakładania powinno się używać specjalnych padów. Wosk twardy powinien zostać nałożony przed nadejściem zimy. Zabezpiecza on powłokę lakierniczą na dłużej. Te drugie są zalecane do stosowania głównie latem. Lakier, który zostanie przetarty tym rodzajem wosku zyskuje lepszą głębię.

 

O serwisie

Dzielimy się wiedzą związaną z motoryzacją.

Jakich środków warto używać do pielęgnacji samochodu?
Czy chemia samochodowa jest bezpieczna?
Jakie produkty warto zakupić przed zimą?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.

 

Kontakt

kontakt@50-cent.com.pl

Galeria