Samochodowy salon piękności

Zastanawiasz się nad tym dlaczego używane samochody sprowadzana z zagranicy zachwycają wyglądem i przywodzą na myśl auta z salonu? Jest to efekt auto detailingu.

Co to jest? Co kryje się pod tą nazwą? (http://motogo.pl/o-nas)

Proces auto detailingu

Auto detailing rozpoczyna się od niezwykle dokładnego oraz drobiazgowego mycia samochodu. Tyczy się to nie tylko elementów znajdujących się na zewnątrz auta i podwozia, ale również tych wszystkich profili i zakamarków, które są naprawdę trudno dostępne. Tyczy się to również komory silnika oraz wnęk drzwiowych. Obejmuje również usuwanie resztek owadów, które wtopiły się w zewnętrzną warstwę lakieru, plan ze smoły oraz asfaltu, lotnej rdzy i pyłu mechanicznego. Wykorzystuje się przy tym całe mnóstwo rozmaitych chemikaliów. W zdecydowanej większości nie można ich zakupić w sklepach oferujących akcesoria samochodowe.

Dlaczego?

Wiele z nich jest naprawdę groźnych nie tylko dla trawnika w ogródku, ale również dla organizmu ludzkiego. Z tego powodu powinni wykorzystywać je wyłącznie specjaliści, którzy pracują w odpowiednio do tego przygotowanych pomieszczeniach.

Dobrze umyty samochód to absolutna podstawa. Wówczas wyraźnie widać rozmaite uszkodzenia, pęknięcia oraz zarysowania. Co ciekawe, zarysowania można usunąć nawet z szyb. Nierzadko po dokładnym wypraniu wnętrza samochodu okazuje się, że jego kolor jest zupełnie inny niż sądziliśmy do tej pory. I tak na przykład mogło wydawać się nam, że tapicerka ma kolor czarny, a w istocie jest ciemnogranatowa.

Auto detailing - zalety procesu

Auto detailing ma za zadanie nie tylko poprawić samopoczucie właściciela samochodu. Tego rodzaju zabieg okazuje się być idealnym rozwiązaniem wówczas, gdy zamierzamy sprzedać samochód. Warto wiedzieć, że w przypadku droższych samochodów wartość auta może zwiększyć się nawet o kilkanaście procent.

Usuwanie zabrudzeń

W niektórych przypadkach samo czyszczenie okazuje się być niewystarczające. Na szczęście dzisiaj można skutecznie usunąć przetarcia tapicerki, skóry, dziury wypalone papierosem oraz otwory po śrubach. Skóra, która została polakierowana prezentuje się jak nowa. Warunek jest jednak jeden: nie mogła zostać uszkodzona jej struktura. Niesamowite wrażenie robi odtworzenie struktury materiału. Nawet ubytki tapicerki oraz deski rozdzielczej można skutecznie usunąć. Odpowiednie procesy sprawiają, że miejsca, które objęte były naprawą są tak naprawdę w ogóle niewidoczne.

Dzisiaj nawet usunięcie wgnieceń oraz zadrapań lakieru naprawdę nie jest trudne. Bazuje się obecnie na lakierach wodnych, które utwardza się za pomocą podczerwieni. Proces ten nie trwa długo.

 

O serwisie

Dzielimy się wiedzą związaną z motoryzacją.

Jakich środków warto używać do pielęgnacji samochodu?
Czy chemia samochodowa jest bezpieczna?
Jakie produkty warto zakupić przed zimą?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.

 

Kontakt

kontakt@50-cent.com.pl

Galeria