Kosmetyki samochodowe – które mieć w garażu?

Chemia samochodowa

Każdy właściciel samochodu wie, że najlepszą jego wizytówką jest stan samochodu, zarówno ten wewnętrzny jak i zewnętrzny.

Czy zawsze jednak piękny blask i głębie koloru uzyskamy stosując tylko najdroższe i najbardziej markowe produkty?

Niekoniecznie tak jest, a dziś postaramy się przybliżyć ten temat i pokazać jak za niewielkie pieniądze można idealnie dbać o samochód. W garażu możemy mieć kosmetyki, które pozwolą długo cieszyć się pięknym autem i wspaniała jazdą.

Kosmetyki samochodowe – rodzaje

Kosmetyki samochodowe przydają się do wszystkich elementów auta. Nie jest to tylko środek do czyszczenia tapicerki i szampon do mycia karoserii, ale również wiele innych, które w przydomowych garażach pozwolą zadbać o cały samochód nie tylko od święta, ale i na co dzień.

Profesjonalna pielęgnacja samochodowa z zewnątrz

Najczęściej oczywiście myjemy samochód z zewnątrz i jest to bardzo doby sposób na pielęgnację auta. Usuwa wszelkie zabrudzenia zewnętrzne, piasek, kurz i resztki organiczne. Niektóre preparaty zawierają specjalny składnik, zapobiegający odbarwieniu się lakieru, co pozwala dłużej zachować oryginalny kolor i połysk. Przy zabrudzeniach bardzo trudnych do usunięcia dobrze jest wcześniej użyć spray rozpuszczający wyjątkowo trudny do eliminacji brud.

Wosk do auta

Woskowanie to świetny sposób na uzyskanie niepowtarzalnego blasku, ochrony przed brudem oraz na konserwację powierzchni. Taki zabieg czyni kolejne mycie łatwiejszym i utrzymuje większa atrakcyjność samochodu. Warto wykonać woskowanie co najmniej co dwa miesiące, szczególnie jeśli używamy auto codziennie. Wosk maskuje uszkodzenia powłoki lakierniczej, w pewnym stopniu regeneruje karoserię, co znacznie poprawia wygląd auta. Plastikowe elementy auta należy czyścić i konserwować produktami specjalnie do tego przeznaczonymi, które najczęściej można kupić w postaci pianek lub płynów.

Preparaty samochodowe

Nie można zapomnieć o kołach samochodu, które stanowią jego niepodważalną zaletę. W sklepach z akcesoriami dostępne są czernidła do opon w sprayu, bardzo łatwe w użyciu. Można również zainwestować w wosk do felg, który chroni przed osiadaniem kurzu. Kosmetyki samochodowe do wnętrz, które warto mieć w zanadrzu

Czyścimy wnętrze auta

Wnętrze auta jest równie ważne i czyścimy je specjalnymi preparatami. Najczęściej mają formę pianek, sprayów lub płynów, które czyszczą i konserwują elementy kokpitu, deski rozdzielczej i pozostałych plastikowych elementów. Tapicerkę materiałową auta można wyprać szamponem w formie aerozolu, ale o tapicerkę skórzaną trzeba już dbać w inny sposób. Do czyszczenia auta powinniśmy sobie zapewnić rękawiczki, gąbki, szmatki, ściereczki, które pomogą nam w wykonywaniu wszystkich niezbędnych czynności.

O serwisie

Dzielimy się wiedzą związaną z motoryzacją.

Jakich środków warto używać do pielęgnacji samochodu?
Czy chemia samochodowa jest bezpieczna?
Jakie produkty warto zakupić przed zimą?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.

 

Kontakt

kontakt@50-cent.com.pl

Galeria