Swissvax - wysokowydajna pielęgnacja samochodów wyprodukowana ręcznie w Szwajcarii

Istnieją pewne marki, które od razu emanują aurą ekskluzywności i klasy. Wygląd, zapach i efekt końcowy. W świecie pielęgnacji samochodów, niewiele jest takich, które mogą stanąć oko w oko z Swissvax we wszystkich tych działach. Produkowana w Szwajcarii, ta ekskluzywna, rodzinna marka powstała w latach 30-tych XX wieku, nadal rośnie w siłę.

Rodzinna pasja stojąca za rozwojem

kosmetyk samochodowy

Historia zaczyna się od rozczarowania dziadka Anwandera, który wiele lat temu nie mógł sobie poradzić z wyborem pasty do polerowania. Szukał sposobu na wypolerowanie i zakonserwowanie swoich ukochanych drewnianych mebli, ale nie mógł znaleźć produktu - stworzył swój własny i w ten sposób powstał Antikwachs.

Po początkowej produkcji cennych "Antikwachs" dziadka, trzy kolejne pokolenia rodziny skupiły się na farbach, lakierach i woskach. Te naturalnie pozyskiwane woski do samochodów były początkowo produkowane wyłącznie na użytek Hansa Anwandera, dziadka i założyciela firmy. Dzięki ciągłemu rozwojowi produktów w oparciu o oryginalne "sekretne receptury", Swissvax jest w stanie zaspokoić potrzeby klientów, wymagania środowiskowe i zmiany technologiczne.

Pasja dziadka Anwandera do wyrafinowania i jakości jest nadal żywa w Swissvax, podobnie jak dziedzictwo rodzinne, jako część nowoczesnej gamy produktów do pielęgnacji samochodów - z czego jesteśmy dumni, mogąc zaoferować je tutaj, w Ultimate Finish.

Swisswax jest głęboko przekonany, że aby regularna pielęgnacja samochodu była przyjemna, musi być również łatwa. Oznacza to, że na etapie opracowywania tych produktów położono duży nacisk na zapewnienie, że ich wyjątkowe produkty nie tylko zapewnią samochodom klientów wygląd jak z salonu, ale także będą naprawdę satysfakcjonująco łatwe do szybkiego wykonania. Nie zawsze chodzi o entuzjazm i prawidłowe stosowanie produktów do pielęgnacji samochodów, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Swisswax twierdzi, że aby osiągnąć pożądany efekt przy użyciu ich gamy, naprawdę ważne jest, aby produkty były nakładane w odpowiedniej kolejności, przy użyciu szczególnie starannych technik.

Idealna gama dla miłości do klasyków

Dbanie o klasyczne samochody różni się nieco od dbania o nowoczesne, bardziej wytrzymałe pojazdy. Lakier jest często bardziej delikatny, dlatego Swissvax Car Bath to szampon, który zapewni najdelikatniejszą pielęgnację, aby pomóc w usunięciu brudu.

Formuła o neutralnym pH zapewni również, że wszelkie istniejące wcześniej woski nie zostaną usunięte w procesie mycia.

Szczotka do detali Swissvax jest niezwykle wszechstronnym narzędziem, które nadaje się do wielu prac detailingowych. Stanowi idealne rozwiązanie do pracy z szamponem w miejscach, gdzie brud jest nieco trudniejszy do rozprowadzenia, ale robi to bezpiecznie dzięki miękkiemu włosiu.

Kompletny pakiet do pielęgnacji felg

Wosk do kół Autobahn oferuje odporność na ciepło dzięki woskowi carnauba i jest przeznaczony do ochrony kół przed gromadzeniem się pyłu hamulcowego, brudu i zanieczyszczeń - nie wspominając o nadawaniu fantastycznego połysku. Bariera hydrofobowa jest również zamknięta w celu odpychania wody od obrabianej powierzchni.

Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów z gamy Swisswax, wosk ułatwi konserwację felg w przyszłości, a pod warunkiem, że felgi będą pielęgnowane przy użyciu środka do czyszczenia felg o neutralnym pH, wosk będzie aktywny i skuteczny przez kilka kolejnych miesięcy.

Istnieje kilka elementów, które należy wziąć pod uwagę podczas konserwacji felg, co oznacza również, że istnieje kilka produktów potrzebnych do prawidłowego wykonania pracy. Oferta Swissvax z pewnością obejmuje wszystkie podstawy.

Na szczęście, stworzyli oni kompleksowy zestaw do pielęgnacji kół Autobahn, składający się ze szczotek, środków czyszczących, ściereczek i torby do przechowywania, aby zaspokoić wszystkie potrzeby związane z konserwacją kół.

Pielęgnacja plastiku, winylu i gumy

Zniszczone materiały, które są często częściej spotykane w klasycznych pojazdach (mają kilka lat więcej uwagi od żywiołów), takie jak plastiki i winyle mogą być trudne do ożywienia, ale co ważniejsze, trudne do utrzymania "nowego" wyglądu. Swissvax Protecton jest środkiem, który ochroni takie zewnętrzne plastiki i winyle przed przyszłymi szkodliwymi skutkami spowodowanymi przez UV oraz opadami środowiskowymi/przemysłowymi, tworząc długotrwałą, oryginalnie wyglądającą powłokę.

Swissvax Pneu jest emulsją zawierającą środki nabłyszczające i pielęgnujące z aktywnymi detergentami i dodatkami chroniącymi przed światłem, aby zwalczać promieniowanie UV, sól i inne szkodliwe czynniki, które powodują blaknięcie ścian opon. Uzupełnia utraconą przez gumę wilgoć, a także chroni powierzchnię przed przyszłymi przebarwieniami i pęknięciami.

Opracowany wyłącznie dla gumy, Seal Feed jest naturalnym produktem, który przywraca olejki pomagające utrzymać giętkość gumy i chroniące przed przedwczesnym pękaniem.

Mnóstwo powodów, aby woskować Lyrical

Swissvax naprawdę rozpoczyna swoją przygodę z woskami i bez względu na to, czego pragniesz, znajdziesz tam wysokiej jakości opcję gotową i czekającą na Ciebie. Złożone z odżywczych naturalnych ekstraktów, takich jak cynamon, wanilia i awokado, są one następnie łączone z naturalnym woskiem carnauba klasy premium - efektem jest jedwabisty, niezgłębiony, mokry połysk dla wszystkich lakierów poddanych obróbce. Każdy wosk jest ręcznie wylewany, ponieważ ich złożone, ściśle tajne formuły nie nadają się do produkcji mechanicznej.

Swissvax Best of Show pozostaje jednym z najbardziej popularnych wosków w portfolio Swissvax i nie jest to żadną niespodzianką. Po starannym nałożeniu ręcznym, a następnie wypolerowaniu wysokiej jakości włókniną polerską z mikrofibry, efekt końcowy jest po prostu oszałamiający. Best of Show składa się w około 51% objętościowo z najczystszego gatunku carnauby, aby zapewnić połysk w mokrym spojrzeniu, dzięki czemu lakier nabiera dodatkowego blasku.

Ze względu na wydajność i popyt na te wysokiej jakości woski, Swissvax wyprodukował nawet woski dedykowane dla producentów pojazdów takich jak Ferrari, Porsche i BMW. Istnieją również preparaty przeznaczone specjalnie do samochodów z białym kolorem, do lakierów japońskich lub niemieckich oraz do lakierów klasycznych, które wymagają nieco innego traktowania niż nowoczesne wykończenie. Swissvax traktuje niuanse lakieru tak poważnie, że stworzył nawet "Divine", wosk dostosowany do marki, modelu i roku produkcji Twojego pojazdu.

Dla satynowych lub matowych powierzchni, które nie wymagają połysku, ale oczywiście chcą ochrony przed żywiołami, Opaque Wax jest specjalnie zaprojektowany do ochrony w takim przypadku i zawiera 40% objętości czystej brazylijskiej Carnauby Grade One.

Swissvax Crystal Rock zawiera około 76% wosku carnauba klasy premium - jest to jedna z najwyższych zawartości carnauby dostępnych na rynku - i po nałożeniu pozostawia olśniewający, odbijający światło, mokry połysk.

Dzięki tak wysokiej zawartości carnauby, woda, brud i inne zanieczyszczenia są bardziej niż kiedykolwiek zachęcane do "wydmuchiwania", zamiast przylegać do lakieru. Po zastosowaniu Crystal Rock można oczekiwać, że powierzchnie zachowają czystszy wygląd przez znacznie dłuższy czas, a przy prawidłowej bieżącej konserwacji efekt ten utrzyma się przez kilka miesięcy, nawet podczas najsurowszych brytyjskich zim!

Marka godna klasyków, którzy ją noszą

Kiedy mamy szczęście być zaszczyceni obecnością prawdziwej ikony klasycznego samochodu (a są takie przykłady na tym blogu!) w naszym Brands Hatch Studio, częściej niż zwykle sięgamy po gamę produktów Swissvax. Szeroka gama jest zaprojektowana w taki sposób, że konserwacja tak prestiżowych klasyków może być spełniona do maksimum. Nie ma wątpliwości, że Swissvax i prestiżowy klasyk idą w parze.

Wybór produktów Swissvax

Car Bath Od £39.00 Przyjazny dla lakieru koncentrat szamponu, który bezpiecznie zrywa więzi między brudem a powierzchniąNeutralna formułaWysoko pieniący się Kupuj

Seal Feed £55.00 Opracowany wyłącznie dla gumyZapobiega pękaniu gumowych uszczelek i utrzymuje je elastyczne przez lataZapobiega zamarzaniu uszczelek w zimieZmiękcza utwardzone uszczelki, czyniąc je miękkimi i elastycznymi ponownie po kilku zastosowaniach Kup

Best Of Show Wax Od 79,00 zł Nadaje lakierowi wspaniały połysk i lustrzaną głębię blaskuWysoko skoncentrowana formuła zawiera 51% objętości najczystszego żółtego wosku carnauba klasy 1Wzbogacona o ekstrakty z owoców męczennicy i moreliNajlepiej stosować po wstępnej obróbce powierzchni płynem Swissvax Cleaner.

O serwisie

Dzielimy się wiedzą związaną z motoryzacją.

Jakich środków warto używać do pielęgnacji samochodu?
Czy chemia samochodowa jest bezpieczna?
Jakie produkty warto zakupić przed zimą?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.

 

Kontakt

kontakt@50-cent.com.pl

Galeria