Aqua Gleam - Czysta woda dla lśniącego, pozbawionego plam wykończenia

Nie ma wątpliwości, że satysfakcja z podjęcia brudny samochód, a następnie wstępne mycie i mycie, aż przywróciłeś połysk jest jednym z wielkiej przyjemności dla tak wielu. Ale tylko zbyt często, po zakończeniu tych początkowych etapów, rzeczy mogą dość często wziąć obrót na gorsze.

Po ostatnim etapie płukania, kiedy woda z płukania zaczyna wysychać na powierzchni, może pojawić się okropny efekt plam lub smug. Tak było do momentu pojawienia się systemu filtrów Aqua Gleam.

W tym blogu dowiesz się dlaczego końcowe płukanie może powodować powstawanie kredowych, plamistych lub smug na lakierze oraz co najważniejsze, jak możesz tego uniknąć.

Twoja lokalizacja i jak to może wpłynąć na końcowe płukanie

Zazwyczaj, gdy samochód został już spłukany, kolejnym celem procesu jest jak najszybsze osuszenie wilgoci. Potrzeba pośpiechu na tym etapie ma na celu zapewnienie usunięcia całej stojącej wody, która jest na miejscu, zanim wyschnie na powierzchni, co pozwoli uniknąć nieestetycznych plam i smug.

Powodem, dla którego jesteśmy szczególnie podatni na problemy takie jak ten podczas ostatniego płukania, są głównie zanieczyszczenia i twardość wody. W zależności od regionu Wielkiej Brytanii, w którym mieszkasz, poziom twardości wody może się dość znacznie różnić, od miękkiej do twardej.

kosmetyk samochodwy

Na przykład, ta mapa pokazuje, że dla tych z nas, którzy mieszkają na południu, poziom twardości wody jest znacznie wyższy, a nawet ma tendencję do zwiększania się im dalej na południowy wschód.

Większa część Devon i Kornwalii na południu, North Yorkshire i Cumbria na północy oraz zachodnie hrabstwa Walii mają wodę miękką lub umiarkowanie miękką. Northumberland, Tyne & Wear i Lancashire aż po Midlands mają wodę lekko twardą lub umiarkowanie twardą. Lincolnshire, Home Counties i Południowy Wschód mają wodę twardą lub bardzo twardą.

Jest to prosty fakt, że jeżeli nie posiadasz urządzeń do oczyszczania wody, to podczas płukania pojazdu będziesz narażony na negatywne skutki przynajmniej w pewnym stopniu.

Do czego służy filtr Aqua Gleam?

Na szczęście istnieją już produkty, które raz na zawsze rozwiążą problemy związane z twardą wodą, z którymi borykają się entuzjaści i profesjonaliści w dziedzinie pielęgnacji samochodów na całym świecie. Filtr do wody Aqua Gleam, dostępny wyłącznie w Ultimate Finish, jest urządzeniem, które podłącza się do węża i neutralizuje zanieczyszczenia znajdujące się w zwykłej wodzie.

Filtr 0ppm dostarczany jest z krótkim wężem i dwoma wysokiej jakości szybkozłączkami Hoselock, które umożliwiają szybkie podłączenie do posiadanego zestawu węży.

Przy okazji pomiarów, filtr wody 0PPM (dostępny w opcji 12 lub 30 cali) oczyści zwykłą wodę z kranu do 0 części na milion (0ppm). Woda przefiltrowana do tego poziomu czystości zapewni najlepsze możliwe rezultaty i sprawi, że nawet najbardziej wymagający entuzjasta pielęgnacji samochodów będzie zadowolony!

Dla tych, którzy chcą zainwestować w obszary o szczególnie twardym poziomie wody, dostępny jest również De-jonizujący Filtr Waltera 30ppm (dostępny również w opcji 12 lub 30 cali), który może pomóc w przedłużeniu żywotności filtra. Alternatywnie filtr 30ppm może być również stosowany w linii z filtrem 0ppm.

Jeśli chodzi o to, ile myć będzie można zobaczyć po powrocie z filtra, to znów zależy to w dużej mierze od twardości wody w danym miejscu. Szacuje się, że 70 myć jest osiągalne z 30ppm dla tych, którzy mają szczęście być pobłogosławieni najbardziej miękką wodą, z bliżej 40 myć dla średniej twardości i wreszcie szacuje się, że 25 myć dla tych, którzy doświadczają najtwardszych wód.

Instrukcja użycia

Proces rozpoczyna się od umycia pojazdu w konwencjonalny sposób i zapewnienia, że jesteś dokładny w usuwaniu wszystkich cząstek brudu bezpiecznie. Następnie należy przeprowadzić płukanie przy użyciu węża i ręcznego opryskiwacza zwykłą wodą z kranu, aby usunąć wodę z mydłem.

Ważne jest, aby spłukane miejsca pozostały mokre, ponieważ cały pojazd jest gotowy do pracy, nie pozwalając mu wyschnąć przed drugim spłukaniem przy użyciu oczyszczonej wody z filtra wewnętrznego. Teraz nadszedł czas na Aqua Gleam!

Podłącz filtr Aqua Gleam do węża za pomocą dołączonych do zestawu złączek i upewnij się, że wlot i wylot filtra znajdują się za każdym razem w tym samym kierunku. Mimo, że filtr może być położony na ziemi podczas użytkowania, zalecamy, aby dla uzyskania najlepszych efektów utrzymywać go w pozycji zawieszonej. W tym celu można zakupić zaciski Heavy Duty, które zapewnią, że filtr będzie zawsze zamocowany w pozycji pionowej.

Utrzymuj długość węża od filtra do samochodu tak krótką, jak to tylko możliwe, a następnie odpowietrz wąż - będziesz wtedy wiedział, kiedy płynie oczyszczona woda, ponieważ będzie ona poprzedzona powietrzem. Można wtedy swobodnie przepłukać cały pojazd po raz drugi.

Po wykonaniu tych czynności pozostaje już tylko odstawić pojazd do naturalnego wyschnięcia. Gdy to nastąpi, możesz delektować się wykończeniem bez plam i smug, z jeszcze bardziej błyszczącym wyglądem niż zwykle.

Zalecenia dla maksymalnej wydajności

Oprócz powyższych zaleceń istnieje również kilka innych czynności, które możesz wykonać, aby zapewnić sobie najlepsze rezultaty stosowania systemu Aqua Gleam i maksymalnie wydłużyć żywotność filtra:

  • Zmniejsz natężenie przepływu wody za pomocą regulatora liniowego
  • Nie używaj go w połączeniu ze zmiękczaczem wody lub myjką ciśnieniową
  • Oszczędnie używaj wody z filtra. Używaj tylko tyle wody, aby ponownie zwilżyć wszystkie powierzchnie.
  • Zamontuj filtr pionowo i podawaj wodę od góry, tak aby woda przepływała przez media
  • Używaj filtra za każdym razem w tym samym kierunku.
  • Na mechanizm zmiany koloru ma wpływ światło słoneczne. Po użyciu spuścić wodę i przechowywać w ciemności
  • Medium filtracyjne zmienia kolor, sygnalizując konieczność wymiany.
  • Nawet jeśli kolor uległ zmianie, używaj filtra do momentu, aż przestaniesz być zadowolony z rezultatów.

Łatwiejsza pielęgnacja samochodu z Aqua Gleam

Często jesteśmy pytani, czy jest to rozwiązanie odpowiednie dla osób zajmujących się handlem samochodami. Odpowiedź na to pytanie zależy od ilości pracy, jaką wykonujesz. Pomimo tego, że filtr Aqua Gleam nie jest zalecany do stosowania w połączeniu z myjką ciśnieniową, napełnienie zbiornika mobilnego przed rozpoczęciem pracy jest z pewnością opłacalne. Dzięki temu, po podłączeniu myjki ciśnieniowej do zbiornika, cała przepływająca przez niego woda zostanie wcześniej przefiltrowana, dzięki czemu mycie będzie całkowicie czyste.

System Aqua Gleam jest z pewnością jednym z tych produktów, które w dziedzinie pielęgnacji samochodów zmieniają postać rzeczy. Po odpowiednim skonfigurowaniu i uruchomieniu, system ten w znacznym stopniu zmieni sposób myślenia entuzjasty pielęgnacji samochodów o końcowym procesie płukania i suszenia.

O serwisie

Dzielimy się wiedzą związaną z motoryzacją.

Jakich środków warto używać do pielęgnacji samochodu?
Czy chemia samochodowa jest bezpieczna?
Jakie produkty warto zakupić przed zimą?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.

 

Kontakt

kontakt@50-cent.com.pl

Galeria