Kiedy warto zdecydować się na polerowanie lakieru?

Lakier zmatowiały i porysowany to dla nas znak, że będzie trzeba zadbać o wygląd samochodu. Prostym sposobem na przywrócenie blasku będzie polerowanie.

Lakier jest delikatny

Pewnie większość kierowców wie o tym, że lakier w samochodzie jest bardzo delikatny. Uszkodzenia mogą powstać już po uderzeniu niewielkiego kamienia. Często lakier niszczony jest przez samych użytkowników, którzy w zły sposób wykonują jego konserwację. Czyszcząc nadwozie trzeba je na początek dobrze spłukać, wykonać wstępne mycie pianą aktywną. Należy uważać, by między rękawice a lakier nie dostał się kamyk, ponieważ wtedy porysowanie lakieru mamy gwarantowane. Zamiast gąbki lepiej będzie używać mikrofibry albo delikatnej wełny. Warto także unikać myjni automatycznych, ręczne mycie samochodu to lepsze rozwiązanie.

Kiedy wykonywać polerowanie?

W każdym samochodzie lakier będzie składał się z trzech warstw. Pierwsza to podkład, który będzie bezpośrednio na karoserii. potem znajduje się lakier bazowy i to on odpowiada za kolor naszego samochodu, a potem pojawia się lakier bezbarwny. Jeśli pojawiają się duże uszkodzenia sięgająca blachy to tak naprawdę nic nie da nam polerowanie, wtedy konieczne jest uzupełnienie tych braków w lakierze przez użycie zaprawki.

Jak odzyskać połysk lakieru

Jeśli rysy są płytkie i nie sięgają dalej niż na lakier bezbarwny to można wykonywać polerowanie i w ten sposób będzie można większość zarysowań pokonać. Z biegiem czasu powłoka będzie się utleniała i wtedy na pewno polerowanie sprawi, że uda się odkryć świeżą warstwę i uzyskamy świetny efekt.

Ręcznie czy maszynowo?

Polerowanie wykonywać można albo ręcznie albo też maszynowo. Niezależnie od tego jaki sposób wybieramy trzeba używać pasty polerskiej, która może mieć różną siłę ścieralności. Do polerowania wybrać można agresywne pasty jeśli robimy to ręcznie, jeśli maszynowo lepiej wybrać delikatny środek. W trakcie polerowania maszynowego, jeśli nie posiada się odpowiedniej wprawy będzie można szybko doprowadzić do porysowania lakieru. Obecnie mamy dostępne różne pasty i trzeba będzie jeszcze do nich odpowiednio dobrać pad, a więc aplikator pasty. Jeśli chodzi o dostępne propozycje przede wszystkim rynek daje nam możliwość wyboru takiego rozwiązania, które nam najbardziej odpowiada i będzie dopasowane do naszego samochodu. Jeśli uda się nam opanować polerowanie będzie dawało nam wiele satysfakcji.

O serwisie

Dzielimy się wiedzą związaną z motoryzacją.

Jakich środków warto używać do pielęgnacji samochodu?
Czy chemia samochodowa jest bezpieczna?
Jakie produkty warto zakupić przed zimą?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.

 

Kontakt

kontakt@50-cent.com.pl

Galeria