Chemia samochodowa zimą pomoże. Co stosować na lód na szybach, zamarznięte zamki i zaparowane okna

Zimowy płyn do spryskiwaczy

Jeżeli nie chcemy przysporzyć sobie kłopotów, powinniśmy do zbiornika spryskiwacza wlać płyn, którego temperatura zamarzania jest znacznie niższa od tej przewidywanej przez meteorologów na najbliższe dni. Warto również sięgać po płyny produkowane przez znane i cenione firmy. Zapewniają one odpowiedni stopień zmywania brudu z szyb. Zimowy płyn dostępny jest w formie koncentratu oraz cieczy, która przeznaczona jest już do użycia.  (http://motogo.pl/o-nas)

Odmrażacz do szyb

Nie warto męczyć się z lodową powłoką, która znajduje się na szybie. O wiele lepiej jest sięgnąć po preparat odmrażający, którym spryskujemy szybę. Jego działanie następuje już po kilku sekundach. Pozostałe resztki nierozpuszczonego lodu uda się nam usunąć bez najmniejszego trudu. Tak naprawdę trwa to zdecydowanie szybciej niż pozbywanie się lodu za pomocą skrobaczki. Co więcej, skrobaczka może dotkliwie porysować szybę.

Sprej do zamarzniętych zamków

Zimą jedną z trudniejszych sytuacji jest zamarznięty zamek w drzwiach. Próby otworzenia zamka za pomocą kluczyka, który wcześniej rozgrzaliśmy nad płomieniem zapałki bądź zapalniczki nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. O wiele lepiej z takim problemem radzi sobie płyn rozmrażający, który posiada dodatkowe właściwości penetrujące.

Natłuszczone uszczelki

Równie trudne może być otworzenie drzwi, które przymarzły do nadwozia. I tu uwaga: nadmierna siły może sprawić, że po prostu zniszczymy uszczelki drzwiowe. Aby uniknąć takich sytuacji, należy raz na jakiś czas smarować uszczelki w drzwiach. Wcześniej wykorzystywano do tego celu glicerynę. Dzisiaj sięgać można po rozmaite smary oraz oleje silnikowe, które dostępne są w aerozolu. Mają one nie tylko właściwości smarne. Skutecznie wypierają również wilgoć.

Olej samochodowy

Środek przeciwko parowaniu szyb

Zaparowane od wewnątrz szyby sprawiają, że widoczność w samochodzie zostaje mocno ograniczona. W efekcie jazda staje się niebezpieczna. Układ ogrzewania oraz wentylacji może charakteryzować się zbyt małą wydajnością, aby mgiełka zasnuwająca szyby usuwana była naprawdę skutecznie. Pomocny okazuje się być natomiast środek, który skutecznie zapobiega osiadaniu pary na szybach. Trzeba jednak pamiętać, że jego działanie nie jest wieczne – utrzymuje się około 2 – 3 dni.

O serwisie

Dzielimy się wiedzą związaną z motoryzacją.

Jakich środków warto używać do pielęgnacji samochodu?
Czy chemia samochodowa jest bezpieczna?
Jakie produkty warto zakupić przed zimą?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.

 

Kontakt

kontakt@50-cent.com.pl

Galeria