Niezbędne akcesoria i najlepsze wskazówki dla detailerów

Odpowiednie narzędzia mogą sprawić, że sesja detailingowa będzie udana, dlatego pomyśleliśmy, że przyjrzymy się akcesoriom, bez których żaden entuzjasta pielęgnacji samochodu nie powinien się obyć.

Dwa wiadra z osłonami przeciwpyłowymi

Oddzielnie przechowuj wodę do mycia i wodę do spłukiwania, aby zapobiec ponownemu przedostawaniu się brudu na powierzchnię lakieru. Woda do mycia pozostaje czysta, podczas gdy woda do płukania zatrzymuje wszystkie zanieczyszczenia zmyte z samochodu rękawicą myjącą. Grit Guards pomagają usunąć piasek z rękawicy do mycia i zatrzymać go na dnie wiadra. W ten sposób zmniejsza się prawdopodobieństwo powstania na lakierze smug po myciu.

UF Detailer Top Tip: Woda po myciu może się bardzo szybko zabrudzić. Wybór wiadra w jasnym kolorze pomoże pokazać, że woda staje się coraz brudniejsza i da Ci znać, kiedy należy ją wymienić.

Miotła do mycia / podkładka

Gąbki do mycia mają tendencję do zatrzymywania cząstek brudu na powierzchni podkładki, zwiększając szanse na uszkodzenie lakieru, gdy cząstki te są wielokrotnie pocierane tam i z powrotem nad lakierem. Rękawice i pady z mikrofibry lub naturalnej wełny zapewniają lepszą ochronę. To, czy zdecydujesz się na akcesoria do mycia z mikrofibry czy z naturalnej wełny, jest kwestią osobistych preferencji, podobnie jak kwestia "rękawicy czy podkładki". Niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, upewnij się, że ma ładne, długie runo, aby zapewnić, że brud i żwirek są podnoszone z powierzchni lakieru i zamykane w długich włóknach. Dzięki temu zanieczyszczenia nie dostaną się na wrażliwe wykończenie lakieru, a to z kolei zmniejsza szanse na pojawienie się wirów po myciu.

UF Detailer Top Tip: Jeśli zdecydujesz się na rękawicę do mycia z naturalnego włókna, upewnij się, że dokładnie przestrzegasz instrukcji pielęgnacji, aby przedłużyć jej żywotność. Dobrym pomysłem jest posiadanie osobnej rękawicy do mycia kół, aby zapobiec wzajemnemu zanieczyszczeniu, które może uszkodzić lakier.

Szczotka do kół

Dokładne oczyszczenie felg jest ważne nie tylko dla ogólnego wyglądu pojazdu, ale także dla zapewnienia, że lakier nie zostanie uszkodzony. Pył hamulcowy, brud drogowy, sól - wszystkie te czynniki przyczyniają się do degradacji powierzchni felg, a ich naprawa lub wymiana może być kosztowna. Użycie szczotki do kół w celu usunięcia wszystkich zanieczyszczeń z miejsc, w których szprychy stykają się z zewnętrzną obręczą oraz dotarcie do tylnej części obręczy w celu wyczyszczenia jej jest niezbędne dla zachowania ich trwałości i wyglądu.

UF Detailer Top Tip: Użyj szczotki do kół o długiej rączce z nierysującym się króćcem i uchwytem, aby dotrzeć do szprych ze stopu. Zwróć uwagę na odstępy między szprychami i wybierz szczotkę do kół z główką, która przejdzie przez nie bez użycia siły, ponieważ skróci to żywotność szczotki.

Ręczniki do suszenia

Naturalne skóry zamszowe są czasochłonne w utrzymaniu, trudne w użyciu, a także mają potencjał usuwania ochronnych warstw wosku. Ręczniki do suszenia można prać w pralce i są o wiele bardziej przyjazne dla wosku. Wybierz pomiędzy ręcznikiem waflowym, który dzięki strukturze pique wchłania ogromne ilości wody, a ręcznikiem z mikrofibry o gęstym runie. Im grubsze runo, tym więcej wody wchłonie.

UF Detailer Top Tip: Podczas prania ręczników do suszenia i mikrofibry nie używaj płynu do zmiękczania tkanin, ponieważ zawierają one sole, które mogą być szkodliwe dla lakieru. Zamiast tego użyj specjalnego płynu do prania mikrofibry, ponieważ możesz mieć pewność, że nie będzie w nim żadnych substancji chemicznych, które mogą powodować twardnienie ręczników.

Mikrowłókna

Jeśli chodzi o mikrowłókna, nigdy nie można mieć ich dość. Od usuwania nadmiaru związków chemicznych, past polerskich, wosków i uszczelniaczy, po polerowanie produktów do wykończeń i środków do czyszczenia metalu, całodzienny detailing może z łatwością wymagać dziesięciu lub więcej mikrowłókien. Ich brak w środku detailingu może być frustrujący, więc upewnienie się, że masz ich pod ręką jest niezbędne! Rozważ również inwestycję w ściereczki do okien. Są one specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić lepsze "wgryzanie się" w powierzchnię, dzięki czemu zanieczyszczenia są usuwane, a środek do czyszczenia okien jest równomiernie rozprowadzany, zanim zostanie wchłonięty.

Główna rada UF Detailer: Wybieraj mikrofibry w różnych kolorach, rezerwując konkretne kolory do konkretnych zadań: czarne do polerowania past, niebieskie do polerowania wosku lub sealantu, czerwone do wnętrz itp. W ten sposób nigdy nie ryzykujesz zanieczyszczenia krzyżowego powierzchni lub wytarcia wosku mikrofibrą z resztkami lakieru. Myjąc okna, czyść wnętrze ruchem poziomym, a zewnętrzną stronę ruchem pionowym. W ten sposób, jeśli znajdziesz smugi, kierunek ich powstawania wskaże Ci, czy znajdują się one wewnątrz czy na zewnątrz.

Butelki do mieszania

Jeśli kupujesz produkty do detailingu w większych rozmiarach, mogą być trudne w obsłudze. Niektóre produkty do detailingu są skoncentrowane i wymagają rozcieńczenia. W związku z tym trzymanie pod ręką kilku zapasowych butelek do mieszania może ułatwić życie.

UF Detailer Top Tip: Wybieraj butelki do mieszania z chemoodpornymi rozpylaczami, aby mieć pewność, że nadają się do każdego rodzaju produktu, od środków do czyszczenia kół i odżelaziaczy po quick detailery. Oznacz swoje butelki do konkretnych produktów, aby uniknąć mieszania produktów w przyszłości. Wybierając butelki do mieszania, które rozpylają przy "ściśnięciu" i "zwolnieniu" spustu, zmniejszysz zmęczenie rąk.

Podkładki pod aplikatory

Od wosku po uszczelniacze, środki do polerowania tworzyw sztucznych i metali, mieszanki do czyszczenia opon, podkładki pod aplikatory są integralną częścią procesu detailingu. Dostępne są wykonane z pianki, mikrofibry i zamszu, różne materiały nadają się do różnych rodzajów produktów, więc warto mieć ich kilka pod ręką.

UF Detailer Top Tip: Jeśli Twój aplikator do zamszu mikro jest szmatką, owiń go wokół twardego bloku pianki, abyś mógł się go odpowiednio trzymać. Ten rodzaj materiału najlepiej sprawdza się przy nakładaniu nanoceramicznych uszczelniaczy, ale pamiętaj, aby je wyrzucić, ponieważ gdy uszczelniacze stwardnieją na szmatce, porysują lakier.

Szczotki

Szczotki są doskonałym narzędziem do czyszczenia okolic plakietek i kratek, które mogą zatrzymywać brud i kłaczki z mikrofibry. Przydatne przy czyszczeniu zewnętrznych elementów wykończeniowych i detali, przydają się również do odkurzania wnętrza, szczególnie wokół kratek wentylacyjnych, przycisków start/stop i łodyg kierunkowskazów.

UF Detailer Top Tip: Trzymaj szczotki z różnymi rozmiarami główek do różnych zadań. Oznacz swoje szczotki, aby wiedzieć, które są przeznaczone do użytku na zewnątrz samochodu, a które są zarezerwowane dla wnętrza.

O serwisie

Dzielimy się wiedzą związaną z motoryzacją.

Jakich środków warto używać do pielęgnacji samochodu?
Czy chemia samochodowa jest bezpieczna?
Jakie produkty warto zakupić przed zimą?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.

 

Kontakt

kontakt@50-cent.com.pl

Galeria